Zostań naszym Poszukiwaczem!

Interesujesz się Internetem na tyle, by bez trudu wymienić kilka większych dram na YouTube i je streścić, spędzasz dużo czasów oglądając live’y i orientujesz się w tym świecie? Czemu by nie przekuć swojego talentu w czyny!

Żyjemy w świecie przepełnionym informacjami. Nie zawsze jesteśmy w stanie być na wszystkich streamach jednocześnie. Nie jesteśmy też w stanie przy takiej liczbie osób w redakcji jednocześnie tworzyć artykuły oraz weryfikować każde słowo, które padło na czyimś streamie.

Dysponujesz wolnym czasem, który pożytkujesz na oglądaniu swoich ulubionych youtuberów, ale nie czujesz się na siłach, by tworzyć o nich artykuły? Pokaż nam swój talent!

Czym zajmuje się Poszukiwacz?

 • Specjalizuje się w kilku znanych youtuberach:
  • obserwuje ich media społecznościowe,
  • ogląda ich streamy oraz klipy,
  • zna ich życie, relacje oraz historię na YouTube na tyle, na ile się da.
 • Powiadamia redaktorów o trwających streamach; potrafi je streścić (nie muszą być to długie streszczenia!) i wymienić najważniejsze momenty (w trakcie ich trwania lub tuż po; nie wymagamy poprawności językowej, teksty nie są nigdzie publikowane – służą redakcji do znajdowania tematów artykułów).

Poszukiwacz nie pisze artykułów ani nie szuka tematów! Zajmuje się szerokopojętym researchem dotyczącym youtuberów, których już zna. Nie wymagamy interesowania się youtuberami, którzy danej osoby nie interesują.

Piszący artykuły redaktorzy polegają na Twojej wiedzy i doświadczeniu. Poszukiwacz pomaga nam zrozumieć zakręcone relacje łączące (oraz dzielące) youtubowy świat, jego jeszcze bardziej poplątaną przeszłość, słowem: wspomaga nas w niewiedzy.

Co zapewniamy?

 • Wymienienie przy współtworzonym artykule (nick, imię, link do profilu – dowolnie).
 • Wymienienie na podstronie Redakcja.
 • Dostęp do redakcyjnego Slacka służącego nam do kontaktu w ekipie.
 • Możliwość przekucia swojej pasji youtuberami oraz talentu do odnajdywania się w tym świecie na artykuły czytane przez innych ludzi.

Dlaczego nie zapewniamy wynagrodzenia? Ponieważ sami jeszcze go nie mamy. Obecnie strona istnieje z pasji i idei – reklamy na niej umieszczone w tym momencie pozwalają nam na utrzymanie domeny, serwera i rozwój strony.

Jak się zgłosić?

Wyślij e-mail na adres kontakt@tuberia.pl.

W tytule wiadomości koniecznie umieść na początku frazę “Rekrutacja”.

W treści pamiętaj o tym, by:

 • przedstawić się,
 • wymienić wszystkich swoich ulubionych youtuberów – w szczególności tych, których śledzisz i którymi chcesz się zajmować.

Pamiętaj, że e-maile będzie czytać osoba z avatarem z kurą z głową w pizzy, która też żyje w tym samym Internecie, w którym każdy jest sobie na “Ty”. Nie staraj się o “profesjonalną, biznesową, oficjalną” formę “podania”. Zależy nam na tworzeniu przyjacielskiej relacji od samego początku!

Pieseł dla odwagi

I must go, my people need me 

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.