Zmontowała zdjęcia podstawówki z dźwiękami obstrzału, aresztowana za “wolność wypowiedzi”

Teresa Richardson, która zamieściła na YouTube materiał ze zmontowanymi zdjęciami podstawówki z dźwiękami obstrzału, została aresztowana.

55-letnia Teresa Richardson pochodzi z Savannah ze stanu Georgia. Posiada spore grono fanów. Jej główny kanał na YouTube posiada ponad 600 subskrybentów, a drugi – poświęcony technikom szydełkowania – około 370 000. Jest obecna również na Google+, gdzie niespełna 6700 obserwatorów śledzi jej wypowiedzi, w których ostatnio dominują teorie spiskowe.

W związku ze swoim ostatnim opublikowanym na YouTube filmem o tytule “Shooting Godley Station School with Machine Gun Adventures Street View” stawiła się przed aresztem śledczym.

Co warto odnotować – nie jest obca Internetowi. Pojawiła się nawet w 2011 roku w artykule strony Forbes.

W filmie ukazano tereny szkolne z perspektywy Street View, w tle słychać dźwięki karabinu maszynowego. Oprócz tego widoczna jest też Richardson pokazująca środkowego palca, wypowiadająca się w bardzo nieprzyzwoity sposób na temat uczniów i grona pedagogicznego placówki. Materiał nie jest już dostępny i wygląda na to, że nie można go znaleźć.

Teresa Richardson przyznała się do stworzenia filmu. Stwierdziła, że był on wyrazem wolności wypowiedzi.

Została oskarżona o promowanie zachowań związanych z terroryzmem*.

*ang. Dissemination of Acts Related to Terroristic Threats
Na podstawie: http://www.foxnews.com/us/2018/04/02/georgia-woman-charged-over-youtube-video-threatening-elementary-school.html

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.