Zawodowy gracz Overwatch zwyzywał przeciwnika

Według ogłoszenia ESPN ktoś wystosował do Blizzarda ticket po tym, jak jeden z zawodników Overwatch League, Taimou, nazwał innego gracza “fucking faggot kid” na swoim streamie na Twitchu 23 stycznia.

Liga Overwatch jeszcze nie skomentowała zaistniałej sytuacji publicznie, lecz jego drużyna, Dallas Fuel, wystosowała już pewną odpowiedź:

Jeśli chodzi o Dallas Fuel, to zdajemy sobie sprawę, że wszyscy z Ligi Overwatch są nieustannie pod lupą. Kontakt, jaki nawiązało z nami ESPN, jest pierwszym, który pamiętam odnośnie do takiej sytuacji.

Jako organizacja dążymy do zapewnienia graczom wskazówek i wszystkiego, co im potrzebne, by mogli znaleźć balans pomiędzy profesjonalizmem, który potrzebny jest do współzawodniczenia z innymi na poziomie ligowym, a ich charakterem, który zdobyli czy to przez popularność, czy doświadczenia życiowe. Jak zresztą widzicie, w 100% rozpatrujemy każdą sytuację, która łamie regulamin sprzyjania drużynie i/lub Lidze.

Nie jest to pierwsza taka sytuacja. Gdy wcześniej kolega Taimou powiedział homoseksualnemu przeciwnikowi “suck a fat cock”, Fuel zawiesiła go, zamiast tak jak tutaj zamieść sprawę pod dywan argumentem, że gracze “są zawsze pod lupą”.

Według ESPN osoba, która zgłosiła sprawę Taimou, otrzymała odpowiedź brzmiącą w następujący sposób:

Z powodu obawy o prywatność/bezpieczeństwo nie jesteśmy w stanie podać szczegółów dotyczących sposobu, w jaki będziemy próbowali uporać się z zaistniałą sprawą. Spokojnie, sprawa ta nie została zignorowana.

Mimo tej wypowiedzi Overwatch League nie odniosło się publicznie do tej sprawy ani do tego, czy Taimou został zawieszony przez Fuel – ostatni mecz ligowy grał 21 lutego; nic nie zostało publicznie ogłoszone na temat kary, jaką miałby ponieść zawodnik.

Na swoim streamie, zapytany o sytuację, Taimou odpowiedział “że mu się wymsknęło” i “to nie było na serio”.

Jednak, przeglądając Twittera Jacoba Wolfa, możemy podważać jego słowa, gdyż tam takie wyrażenia jak “nigga”, “cunt”, “fag” to norma.

O autorze: Kezja-san

Kezja-san18-letni nerd i memiarz, którego głównym hobby i miłością są gry. Większość swojego czasu spędza, grając w Ligę, oglądając chińskie bajki i pisząc rzeczy w internecie.