YouTube zwiększy ochronę w swoich oddziałach na całym świecie

Wtorkowa strzelanina w siedzibie YouTube w San Bruno wstrząsnęła całym światem – mimo że ofiar było stosunkowo niewiele, Google – jako właściciel YouTube – zdecydował się na wzmocnienie ochrony w placówkach firmy.

Oficjalne oświadczenie w tej sprawie pojawiło się wczoraj na Twitterze Google:

Dla naszej youtubowej rodziny wczorajszy straszliwy akt przemocy był szokujący i bardzo niepokojący. Jesteśmy jednak podbudowani heroicznymi działaniami zarówno ze strony pracowników, jak i społeczności San Bruno, zwłaszcza członków służb przeszkolonych do pierwszego kontaktu w czasie wypadków.

Ostatnie 24 godziny spędziliśmy na zbieraniu informacji, aby lepiej zrozumieć kolejność wydarzeń i uporządkować to, co już wiemy.

Napastniczka dostała się na dziedziniec przez nasz parking podziemny i popełniła okropny akt przemocy. Dzięki stosownym środkom bezpieczeństwa nie udało jej się wejść do samego budynku. W ciągu dwóch minut po zadzwonieniu na telefon alarmowy na miejscu pojawiła się policja San Bruno.

Reakcja funkcjonariuszy na zdarzenie była wyjątkowa. Weszli oni do naszego budynku, by chronić życie pracowników. Zarówno policjanci, jak i osoby pracujące dla YouTube wykazali się wieloma aktami heroizmu. Część pracowników wróciła z funcjonariuszami do biura, aby dać im dostęp do poszczególnych miejsc. Inni zostali, by zająć się rannymi lub przekazać odpowiednim służbom informacje i istotne szczegóły na temat napastniczki.

Zachęcamy naszych pracowników, aby wzięli trochę wolnego od pracy lub pracowali z domu. Upewniamy się też, że mogą z łatwością skorzystać ze swoich pakietów socjalnych. Ponownie badamy szczegóły zdarzenia, zamierzamy również zwiększyć ochronę we wszystkich naszych biurach na całym świecie, aby były bezpieczne nie tylko krótko-, ale też długoterminowo.

Pragniemy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność służbom przeszkolonym do pierwszego kontaktu w czasie wypadków, w tym policji, straży pożarnej i jednostkom pomocy medycznej. Ogromnie dziękujemy też wszystkim, którzy przesyłali nam wsparcie, życzyli zdrowia i towarzyszyli nam. Wasze wsparcie przypomina nam, że w nawet najtrudnieszym czasie Społeczność YouTube potrafi się zjednoczyć i sobie pomagać.

Zespół YouTube

 

Tłumaczenie na podstawie: https://twitter.com/Google_Comms/status/981669726593019904

 

Podsumowując wypowiedź firmy:

  • siedziby YouTube na całym świecie będą lepiej chronione,
  • pracownicy biura w San Bruno mogą wziąć wolne lub pracować z domu,
  • YouTube jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy pomogli po strzelaninie w San Bruno: zarówno tym na miejscu (wszystkim służbom, lokalnej społeczności, pracownikom), jak i tym, którzy na odległość wspierali pracowników biura YouTube w San Bruno.

O autorze: Nalthe

NaltheAlicja błądząca po Krainie Czarów. Perfekcjonistka, idealistka i marzycielka kryjąca się w mrocznych, gotyckich uniwersach gier, filmów i książek. Zawodowo zajmuje się redakcją i korektą książek oraz marketingiem. Powoli dąży do realizacji swojego małego zawodowego marzenia.

A. No i wilk. Taki z krwi, z kości niestety natura nie pozwoliła.