YouTube Red tworzy pierwszy własny serial: Origin

To musiało kiedyś nastąpić: kolejny gigant branży filmowej dołączył do produkcji własnych treści. Zwyczajowe pytanie: czy YouTube będzie w stanie przebić Netfliksa?

Stworzony, napisany i wyprodukowany przez Mikę Watkins serial będzie skupiał się na grupie nieznajomych, którzy poznają się na kursie opuszczonego statku kosmicznego lecącego w kierunku odległej planety. Pasażerowie będą musieli wspólnie pracować, by przetrwać. Szybko jednak odkrywają, ze jeden z nich nie jest tym, za kogo się podaje.

Reżyserem pierwszych dwóch odcinków będzie Paul W.S. Anderson, reżyser “Obcy kontra Predator” z 2004 r. oraz filmów z franczyzy Resident Evil.

Natalia Tena (odtwórczyni Nimfadory Tonks, żony Remusa Lupina z Harry’ego Pottera) zagra Lanę: pasażerkę, która migiem stanie się kimś na wzór kapitana. Głównym antagonistą serialu będzie nie kto inny jak Tom Felton (Draco Malfoy z Harrego Pottera) grający Logana: młodego i nad wyraz agresywnego mężczyznę stanowiącego zagrożenie tak dla innych jak i dla siebie.

W obsadzie znajdują się również: Adelayo Adedayo (Unlocked), Nina Wadia (Kot Bob i Ja), Jóhannes Jóhannesson (Lem Lemoncloak z Gry o Ttron), Wil Coban (Król Artur: Legenda miecza) oraz Tara Fitzgerald (Selyse Baratheon z Gry o tron).

Serial Origin jest kręcony w Południowej Afryce. Przedstawiany jest jako thriller science-fiction.

Premiera serialu planowana jest jeszcze w tym roku.

Na podstawie: https://moviesroom.pl/z-ostatniej-chwili/seriale/21744-youtube-produkuje-nowy-serial-rezyserem-jest-tworca-obcy-kontra-predator

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.