YouTube najbardziej dochodową aplikacją App Store

20 marca YouTube plasował się na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej dochodowych aplikacji (ang. top-grossing). Poprzednio aplikacja zajmowała trzecie, nigdy wcześniej jednak nie osiągnęła tak wysokiego miejsca.

Tym, co naprawdę popchnęło aplikację YouTube’a do góry, było wprowadzenie YouTube Red – płatnej usługi pozwalającej na oglądanie materiałów bez reklam oraz ekskluzywnych filmów tworzonych przez gwiazdy YouTube’a (jak np. Scare PewDiePie). Niestety, usługa nie jest dostępna w Polsce.

Dane te zawdzięczamy firmie Sensor Tower, zajmującej się – w wielkim skrócie – analizą czynników wpływających na wzrost popularności aplikacji. Dla YouTube’a był to YouTube Red – gdyby nie start usługi w 2015 roku, YouTube nie znalazłby się na szóstym miejscu najbardziej dochodowych aplikacji w App Store.

Wraz z nadejściem iOS 11, część wykresów najbardziej dochodowych aplikacji została usunięta. Niemniej, takie firmy, jak Sensor Tower zapewniają, że wciąż posiadają dostęp do tych danych.

Na podstawie: https://9to5mac.com/2018/03/21/youtube-top-grossing-app-store/

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.