Xayoo z permabanem na Twitchu

Szerzenie nienawiści to problem, jakiego Twitch wyjątkowo nie toleruje na swojej platformie.

Artykuł nie ma na celu
ani obrażać, ani promować
zarówno Xayoo jak i Disa

Marcin “Xayoo” Majkut to kontrowersyjny streamer, głównie gry League of Legends. Znany jest z tego, że wprost wyraża swoje myśli oraz z wyjątkowej nienawiści względem Norberta “Disa” Gierczaka. Przyczynił się do ponownego rozpromowania spamu frazą “JD”, gdziekolwiek tylko się da.

Często możemy usłyszeć, że posiada on tak samo duże grono wrogów, jak i fanów, którzy zgadzają się z wyrażanymi przez niego poglądami w temacie innych youtuberów, edukacji czy bieżących wydarzeń.

O jego banie dowiedział się Rafonix, który przeczytał komentarz o tym na grupie “Przystojniaki Marcina” i ochoczo zareagował na propozycję jednego z użytkowników na temat wspólnego streama. Całość możecie przeczytać poniżej:

W ostatnich dniach zachowanie Marcina Majkuta na swoich streamach nie budziło większych zastrzeżeń niż zazwyczaj. Temat Norberta Gierczaka ucichł i był uciszany, gdy stawał się zbyt głośny na chacie. Jeżeli otrzymał go za swoje poprzednie przewinienia, odwołanie się może być dla niego trudne.

Jeszcze nie wiemy, co postanowi zrobić Xayoo. Być może dowiemy się więcej, gdy przystanie na propozycję wspólnego nagrywania od Rafonixa.

O autorze: Lázaro

Lázarozapisany żelaznym rylcem,
wyryty diamentowym ostrzem
na tablicy ich serc
i na rogach waszych ołtarzy
Jr 17, 1