Vlogger uderzony przez tira podczas streama

David Slavitt, prowadzący kanał na YouTube LameDuckg, był w drodze do domu z planu filmowego w Llano, gdy w jego samochód wjechał ciągnik siodłowy z naczepą. Wyszedł z tego cało, jednak z obrażeniami.

LameDuckg to kanał z 2 tysiącami subskrybentów, dzięki któremu poznajemy aktualności ze świata kryptowalut, filmiki poświęcone kopaniu ich, porady dotyczące inwestowania i nie tylko. Prowadzi go 33-letni David Slavitt.Opowiada o nich zarówno na livestreamach, jak i w trakcie grania w różne tytuły jak Skyrim. Jego klipy na YouTube osiągają od 50 do nieco ponad 1000 wyświetleń. Kanał posiada od 2008 roku, na którym opisuje siebie jako “dźwiękowca/aktora/producenta/recenzenta filmowego/pokerzystę/inwestora”.

Widzowie streama uważali, że był to drastyczny przykład niezwracania uwagi na to, co dzieje się na drodze.

Pod koniec trwającego 45 minut zapisu ze streama (nadal dostępnego na YouTube), w około 44:20 minucie, youtuber rozmawia przez telefon, który trzyma w jednej z dłoni na wysokości oczu, przed sobą – drugą ręką operuje kierownicą swojej Hondy Fit z rocznika 2012. Chwilę przed wypadkiem słyszymy jak krzyczy “oh, God”.

Pojazd możemy zobaczyć w odbiciu na jego okularach.

Miejsce wypadku

Slavitt wyjeżdżał z drogi gruntowej widocznej po prawej stronie na poniższym zdjęciu (Google Maps).

http://www.foxnews.com/auto/2018/04/30/vlogger-hit-by-tractor-trailer-while-livestreaming-from-drivers-seat-on-youtube.html

Według policyjnego raportu, kierowca ciężarówki próbował ominąć samochód, jednak uderzył go ze strony drzwi kierowcy. Slavitt został przetransportowany do najbliższego szpitala. Po kilku dniach opublikował na Discordzie swoje zdjęcie w kołnierzu i ręką w temblaku.

 

Sprawę wypadku bada kalofirnijska drogówka.

Ciekawostka: przyjęło się, że na pojazdy ciężarowe mówimy “TIR”. Zgodnie z portalem Logistyka, terminem tym nazywamy “dokument dotyczący przewozów towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym”. Niebieska tabliczka z napisem “TIR” nie oznacza “nazwy pojazdu”, a to, że jedzie on z transportem międzynarodowym i przy tym podlega konwencji TIR.
Na podstawie: http://www.foxnews.com/auto/2018/04/30/vlogger-hit-by-tractor-trailer-while-livestreaming-from-drivers-seat-on-youtube.html

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.