Twitch tworzy nową możliwość zarobku dzięki rozszerzeniom

Twitch zapowiada nowy system monetyzacji, który pozwoli zarobić zarówno streamerom, jak i twórcom rozszerzeń.

Nowy system umożliwi używanie obecnie istniejącej wirtualnej waluty Twitcha, bitsów, w zakresie interaktywności zapewnianej przez system Rozszerzeń. Obecnie w programie uczestniczy 28 twórców rozszerzeń i ich modułów.

Obecnie bitsy służą do cheerowania: umieszczania wiadomości na czacie u streamera składającej się z animacji, która zależy od ilości wykorzystanych punktów. Za cheerowanie otrzymuje się odznakę, która jest widoczna przy nicku.

Każde spełniające wymagania i zgodne z zasadami oraz warunkami Twitcha użycie punktów Bits w rozszerzeniu zapewnia jego twórcy oraz streamerowi odpowiednio 20% i 80% przychodu z każdego 1 centa amerykańskiego na 1 punkt Bits. Jako streamer możesz mieć możliwość udziału w dochodach, jeśli należysz do Partnerów lub Towarzyszy.

Przykładowe rozszerzenia na Twitchu biorące udział w programie:

  • Tilted Trivia – pozwala na przeprowadzanie quizów na żywo bezpośrednio na Twitchu. Widzowie mają 10 sekund na udzielenie odpowiedzi: jeżeli popełnią błąd, odpadają z gry. W innym razie przechodzą do kolejnej rundy. Nie liczą się jedynie poprawne odpowiedzi, ale także szybkość. Zwycięzca może być tylko jeden.
  • OneView – zabawa w jasnowidza na streamie z League of Legends. Pozwala na zgadywanie różnych okoliczności w trakcie grania: w której minucie zostanie zniszczony Baron Nashor i kto tego dokona? Kiedy i kto zrobi pierwszą krew? Prócz tego możliwe jest sprawdzanie, za ile dokładnie pojawi się smok, obóz w dżungli. Nie trzeba już prosić o to streamera. Aby wziąć udział w zabawie, należy kupić punkty za bitsy z trzech dostępnych pakietów (1 za 25 bitsów, 25 za 500 bitsów lub 50 za 900 bitsów), a następnie wydawać punkty. Widzowie, oprócz zdobywania kolejnych poziomów, mogą zyskiwać nawet nagrody.

Pełną listę rozszerzeń uczestniczących w programie zobaczycie tutaj.

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.