TheUnboxall prostuje sytuację o swojej szkole

W najnowszym filmiku twórcy, “Prawda o szkole”, dowiadujemy się, dlaczego TheUnboxall nie zamierza iść na studia, co dokładnie stało się w jego szkole w związku z głośną aferą z jego wyrzuceniem, przy okazji dzieli się swoimi przemyśleniami na temat systemu szkolnictwa.

Paweł “TheUnboxall” Smektalski jest tegorocznym maturzystą. Jako że nie martwi się wynikiem egzaminów (który powinien być jego zdaniem dobry) i skończył ten etap edukacji, postanowił opowiedzieć nam więcej na temat afery z 2016 roku.

Internet obiegła wtedy informacja, że Paweł został wyrzucony ze szkoły z powodu swojej działalności na kanale na YouTube. Należy tu wspomnieć, że prowadzone przez niego unboxingi nie są typowe: w wielkim teście wycieraczek sprawdzał ich właściwości przechwytywania “niespodzianek” przylepiających się do podeszwy obuwia, natomiast przy recenzji lodów wymienił wszystkie zalety i wady produktu, włącznie z największą, czyli roztapianiem się z czasem. Największe kontrowersje wzbudził jego materiał recenzujący “aparat do masażu intymnego“. Choć możemy o tym już nie pamiętać, twórca przez długi czas nie pokazywał swojej twarzy.

Deprawowanie dzieci

Afera rozpoczęła się wraz z wysłaniem kilku e-maili na adres sekretariatu szkolnego, a sprawa trafiła do grona pedagogicznego, które zainteresowało się tym, co Paweł Smektalski tworzy na YouTube. W korespondencji pojawiły się jego wszelkie dane personalne włącznie z klasą, do której uczęszcza, oraz kilka linków do jego filmików, a obok nich teksty takie jak wspomniane przez TheUnboxalla “deprawowanie 10-letnich dzieci”. Jak sam przyznał:

Przeze mnie wszyscy rodzice z całego Internetu są oburzeni, bo przecież oburzam ich dzieci.

W tym czasie pojawił się film wyjaśniający całą sytuację nagrany przez Boxdela z udziałem Pawła. Ówcześnie sądzono, że cała akcja jest ustawiona, co miało zapewnić youtuberowi większy rozgłos. W swoim najnowszym filmie, “Prawda o szkole”, TheUnboxall wyjaśnia, że wszystko, co pojawiło się na poniższym materiale, było i jest prawdą.

Zacznijmy od tego, że wszystko, dosłownie wszystko, co mogliście usłyszeć dwa lata temu w filmie u Boxdela o moim wyrzuceniu, jest prawdziwe.

Okazuje się, że Boxdel bardzo pomógł Pawłowi, gdy cała ta sytuacja go przytłaczała. W rozmowie na teamspeaku powiedział mu wtedy: “albo Ty, albo szkoła” – polecił nagłaśnianie sprawy, aż placówka ugnie się w związku z wymierzaniem Pawłowi kary. Tak też się stało.

Film Boxdela o TheUnboxallu

Ostatecznie sytuacja skończyła się dobrze dla Pawła Smektalskiego: szkoła anulowała wszelkie pomysły kar wobec niego, włącznie z wyrzucaniem go czy nakazywaniem usunięcia kanału. Stało się to właśnie dzięki nagłośnieniu sprawy.

Ja naprawdę wierzyłem w swój projekt, wierzyłem w swój kanał od początku, w to, że kiedyś o TheUnboxallu może być naprawdę głośno mimo tej całej dziwnej, dildosowej i zboczonej otoczki. Naprawdę wiedziałem, że jestem zmotywowany i będę ciężko pracował nad tym kanałem.

TheUnboxall ukończył szkołę, napisał maturę, ma zawód i nie zamierza iść na studia. Tłumaczy to większymi perspektywami, jakie daje mu kanał na YouTube.

Mam dalej swój kanał na YT i w sumie nie muszę iść na studia, bo okazało się, że to, co ciężko wypracowałem na YouTube, daje dużo większe perspektywy niż właśnie studia. Mogę się utrzymać, mogę wynająć mieszkanie, mogę kupić samochód, mogę występować w telewizji, a czy byłbym w stanie to zrobić teraz, gdybym był po prostu potulnym uczniem i usunął kanał?

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.