Sonia, pies DanielaMagicala, była przypalona zapalniczką. Wykop dzwoni na straż miejską ws. rany

Nieco ponad miesiąc temu na swoim streamie DanielMagical zauważył u Soni coś w rodzaju guza. Od razu zadeklarował on wzięcie psa do weterynarza. Rana jest widoczna do dziś, co zwróciło uwagę jednego z użytkowników Wykopu.

Ze znaleziska od użytkownika @j@pko:

Znany patostreamer Daniel Magical i jego rodzina zaniedbują suczkę Sonię. Sonia śpi prawie cały dzień, liże ranę i cierpi. Rzadko jest wyprowadzana i karmiona. Była PODOBNO u weta ponad miesiąc temu. Jej stan się pogarsza i umiera w patologicznym mieszkaniu ! Pomóżmy zwierzakowi, bo się męczy i nikt jej nie pomoże. W mieszkaniu alkohol i narkotyki, ale to na własne życzenie, a co pies zawinił?

https://www.wykop.pl/wpis/23413059/sonia-od-dzis-zostaje-moja-muza-do-rysowania-sonia/

Kim jest Sonia?

Około dziesięcioletnia mieszkanka domu rodziny Zwierzyńskich, żartobliwie nazywana jej najinteligentniejszym członkiem między innymi ze względu na niepakowanie się w różne tarapaty. Jest małą suczką rasy mieszanej. Poprzednio należała do byłego partnera mamy DanielaMagicala, Gosi. W tamtym okresie była chudsza niż obecnie. Po ich rozstaniu została ze Zwierzyńskimi.

Bardzo przyjazna psina, ulubienica całej obsady streama, w szczególności Gosi.

Widzowie streama zawsze są zainteresowani stanem Soni, często grożąc zgłoszenie jej sytuacji do toruńskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (jeden z oddziałów TOZ-u). Martwią się o to, że pies nie otrzymuje wystarczającej ilości uwagi w postaci spacerów, jedzenia, wody czy wizyt u weterynarza. Z relacji Iftera (korespondenta pomiędzy rodziną Zwierzyńskich a Wykopem) jasno wynika, że Sonia jest zadbana: jej miska jest zawsze pełna, a woda świeża. Gdy akcja streama przenosi się na dwór, często widzimy, jak spędza tam czas ze Zwierzyńskimi.

Na podstawie: Zwierzyńscy Wiki

Często wypominany jest fakt, że Sonia jest mało aktywna, dużo leży i śpi. Nie należy jednak zapominać, że jest już stara, a oprócz tego nie każdy pies lubi aktywność fizyczną – wiele z nich zwyczajnie preferuje spokojne leżenie na kanapie i głaskanie przez właściciela.

 

Rana Soni

Na tylnej łapce Soni pojawiła się rana, która wyglądało jak guz, co można zauważyć na poniższym zdjęciu oraz shocie z 2 lutego 2018 r. z kanału GutGutShot.

Nie możemy powiedzieć, by reakcja Daniela była zbywająca. Widać, że przejął się raną. Zadeklarował pojście do weterynarza dopiero nazajutrz, co skrytykowała widownia. Nie była to jednak sytuacja bezpośrednio zagrażająca życiu. Oprócz tego najbliższy miejscu zamieszkania Daniela gabinet weterynaryjny był otwarty tylko do godziny 18 (stream odbywał się późnym wieczorem).

Z początku przypuszczano, że mógł to być kleszcz, a nawet nowotwór. Na późniejszych streamach dowiedzieliśmy się od Gosi, że rana Soni wynikła z przypalenia zapalniczką. Często to powtarzała na innych nagraniach, mówiąc, że nie wie, co zrobiłaby, gdyby spotkała ludzi, którzy do tego doprowadzili.

Co się stało Soni? No ludzie, no przecież było mówione. Biegała na podwórku i ktoś ją zapalniczką, taką, co w samochodzie macie, przypalił. A Sonia jest taka, że jak ktoś zawoła Sonię, ona podejdzie. Zrobili jej bardzo dużą krzywdę. Najgorszemu wrogowi bym tego nie zrobiła. Bo ma do samego mięsa aż.

O ile w zwykłą zapalniczkę trudno było uwierzyć ze względu na rozległość i kształt rany, o tyle samochodowa wygląda na bardzo prawdopodobną wersję wydarzeń.

Dla przypomnienia – jak działa zapalniczka samochodowa?

Część po lewej (zdjęcie poniżej) zakrywa środek tej po prawej, wkładanej do specjalnego miejsca w samochodzie. Wciska się część z symbolem papierosa, a następnie czeka chwilę, by środek tej części po prawej się nagrzał.

Wystarczy ją na chwilę przyłożyć do skóry, by zafundować komuś olbrzymi ból i ranę.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic289223674.html

DanielMagical
“nigdy nie był z Sonią u weterynarza”

Daniel kilkukrotnie był z Sonią u weterynarza, kilka zdjęć z wizyt umieszczał na swoim Facebooku.

http://pl.zwierzynscy.wikia.com/wiki/Sonia?file=Sonia_leczona.png

Wykop ratuje umierającą Sonię

Napisałem mejla do torunskiego TOZ i zostawiłem im wiadomość na Fejbuczku do tego wykopu z prośba o dzialanie!

 

Niech zabiorą i oddadzą do adopcji, jestem pewny, że ktoś ją przygranie. To już nie jest młody pies, ale niech dożyje te parę lat w godnych warunkach, jak patusy nie umieją o nią zadbać.

 

Przecież to jakis ROPIEŃ albo coć i psu ZGNIJE noga!!!!

 

Wysłałem maila na komendę miejską w Toruniu dyzurny-torun@bg.policja.gov.pl z opisem całej sytuacji, na facebook StowarzyszenieTTOPZ również poszła wiadomość 😉

@usun_konto82 zapytał za pośrednictwem Messengera Toruńskie Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt, co można zrobić w tej sprawie. Poradzono, aby wysyłać do nich materiały filmowe, w których widoczne jest zaniedbanie Soni.

Jaca, obecny partner pani Gosi, niejako potwierdził, że Daniel był u weterynarza. Gdy kobieta spytała go o to, co powiedział lekarz, odpowiedział, że nie zrobił nic oprócz zastrzyków.

Co może wydawać się dziwne, to warunki życia rodziny Zwierzyńskich nie mogą być podstawą do zabrania Soni przez schronisko. Jeżeli pies ma dostęp do świeżej wody, jedzenia, odpowiedniej dla siebie ilości ruchu, nie ma przesłanek ku interwencji. Trudno jest to zweryfikować na podstawie materiału dostarczanego na streamie, ale nie oznacza to, że Sonia nie otrzymuje odpowiedniej opieki.

Jeżeli weterynarz nie dopełnił swoich obowiązków przy leczeniu Soni, pełna odpowiedzialność spadnie wyłącznie na niego. To w końcu oczywiste: nie mamy takiej wiedzy jak osoba po studiach medycznych, by stale diagnozować stan zdrowia pupila i podważać decyzje lekarza weterynarii.

Po przejrzeniu kilku fragmentów ze streamów DanielaMagicala nie zauważyliśmy, żeby Sonia była wychudzona bądź zaniedbana. Gojenie się tak dużej rany może trwać długo, zwłaszcza że psy rany liżą, co przy poważnych urazach może pogorszyć ich stan. Być może jednak coś przegapiliśmy. Mimo wszystko ważna jest reakcja, gdy podejrzewamy, że coś może być nie tak. Pamiętajmy jednak, że o tym, czy warunki dla psa są odpowiednie, zadecydować może wyłącznie kontrola odpowiednich służb.

Macie więcej informacji na ten temat? Prosimy o zgłoszenie się za pomocą Messengera lub e-maila (kontakt@tuberia.pl).

Na podstawie: https://www.wykop.pl/link/4229305/comment/53711219/#comment-53711219

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.