Rząd pomoże zbanowanym w mediach społecznościowych

Mówi się, że jeżeli nie istniejesz na Facebooku, to nie istniejesz naprawdę. Oferowana przez rząd pomoc nie obejmie jednak twórców, którzy dopuścili się złamania praw autorskich.

Ministerstwo Cyfryzacji tworzy specjalny zespół urzędników. Ich zadaniem będzie pomoc zablokowanym użytkownikom m.in. Facebooka, Twittera, YouTube, a także LinkedIn.

Według Gazety Wyborczej blokady nakładane na konta bądź kanały coraz częściej są powiązane z poglądami politycznymi lub światopoglądowymi ich twórców. 25 podobnych skarg otrzymał Rzecznik Praw Obywatelskich.

W związku z tym powstanie specjalny punkt kontaktowy umożliwiający złożenie skargi zarówno na zablokowanie konta, jak i usunięcie pojedynczego posta lub filmu. Przypominamy: nie obejmie to twórców, którzy dopuścili się złamania praw autorskich.

Pełnomocnik ministra, Robert Kroplewski, poinformował o tym, że przed wdrożeniem tego w życie pozostały ostatnie kwestie techniczne oraz podpisanie umów. Szczegóły zostały już uzgodnione z największymi platformami społecznościowymi: Facebookiem, YouTube’em, Twitterem i LinkedIn.

Na podstawie: http://wyborcza.pl/7,156282,23325901,halo-ministerstwo-cyfryzacji-przyjedzcie-na-facebooka.html https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zablokowanie-konta-ministerstwo-cyfryzacji,182,0,2404534.html