Rafonix otrzymał bana na swój drugi, ostatni kanał

18 dni – tyle zajęło zdjęcie z YouTube drugiego kanału Rafonixa, poświęconego grze w Tibię. Youtuber jednak nie zamierza się poddawać: ogłosił otworzenie własnej platformy na wzór tej, na której otrzymał bana.

Zobacz też:

29 kwietnia 2018 r. około godziny 19:30 drugi kanał Marcina Krasuckiego – Rafonix Tibijka – został zdjęty z portalu. Powód zamknięcia jest taki sam jak w przypadku poprzedniego:

To konto zostało zamknięte z powodu naruszenia Wytycznych dla społeczności YouTube.

Spekulowano, że ban na kanale youtubera będzie tymczasowy. Pojawił się zresztą dość niespodziewanie, Marcin w żaden sposób nie naraził się społeczności w ciągu minionych dni. Zdaniem części jego widzów czasy, gdy twórca zachowywał się skandalicznie, dawno minęły.

Nowa platforma

Mówi się, że gdy Elon Musk nie mógł znaleźć pracy, postanowił założyć własną firmę. Na podobny pomysł wpadł Rafonix. Kilka minut po zablokowaniu kanału za pomocą Snapchata przeprowadził ankietę z pytaniem, czy jako twórcy filmów chcielibyśmy spróbować na platformie na wzór YouTube, która należałaby do niego.

O bogactwie Rafonixa mogliśmy wiele usłyszeć. Wiemy, że założył własny prywatny serwer w Tibii oraz jest w trakcie tworzenia strony ruletki z CS:GO. Czy twórca może sobie pozwolić na tak olbrzymią inwestycję, jaką byłoby prowadzenie własnej strony rodzaju YouTube? Jedno jest pewne: Marcin Krasucki nie chce zostać zapomniany, o co zamierza walczyć za wszelką cenę.

https://www.wykop.pl/wpis/31633529/chyba-wygrana-z-chudym-bykiem-na-youtube-%CA%96-spokoj/

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.