PewDiePie prawdopodobnie zamknie swój główny kanał w ciągu 6 miesięcy

Bliski przyjaciel PewDiePie’a podzielił się taką informacją na swoim Twitterze.

Fani najpopularniejszego na świecie youtubera coraz częściej skarżą się na to, że jego filmy wyglądają coraz sztuczniej, jakby były robione na siłę. Według nich twórca powinien wziąć przerwę, a nawet… przejść na emeryturę.

Sive, znany też jako Brad#2, jest jednym z montażystów filmów PewDiePie’a i jego bliskim przyjacielem. Odpisał na Twitterze na kolejny zarzut fana wobec twórcy, wskazując na jego trzy ostatnie, wymuszone filmy.

Dużo osób pytało o energię/samopoczucie PewDiePie’a w tym tygodniu. W ciągu kilku tygodniu był na różnych spotkaniach. Na tyle, na ile mi to pokazał, Felix będzie kończył kanał PewDiePie w ciągu sześciu miesięcy.

Zwróćcie uwagę na to, że Brad#2 nie napisał, że “Felix” kończy karierę, a “kończy kanał PewDiePie”. Być może bycie najpopularniejszym youtuberem na świecie zaczęło go przytłaczać. Istnieje szansa, że kontynuowałby swoje występy w mniejszym, bardziej personalnym formacie filmików. Czekamy na oficjalną wypowiedź Felixa.

Kanał był już “zamykany” na 50 milionów subskrypcji

Przed osiągnięciem 50 milionów subskrybentów PewDiePie deklarował zamknięcie swojego kanału, gdy osiągnie tę liczbę. Przez tę deklarację diametralnie zwiększył się przyrost subskrypcji. Gdy upragniona liczba pojawiła się na jego kanale… nie usunął go (tak, wiemy, usunął inny – ale nie oszukujmy się, że wiele osób poczuło się oszukanych). Zaśmiał się w twarz wszystkim, którzy sądzili, że to zrobi. Trudno w takiej sytuacji jest mu zaufać.

Przez kolejne miesiące jego kariera wyglądała coraz gorzej. Choć zdarzały się wzloty (jak nawiązanie współpracy z Razerem), przez swoje zachowanie utracił współpracę z Disneyem, a YouTube nakładał na jego kanał kary związane z monetyzacją filmów.

 

Jeżeli PewDiePie usunąłby swój kanał dzisiaj, tym, który posiadałby najwięcej subskrypcji, byłby T-Series – indyjska wytwórnia muzyczna. Najpopularniejszym youtuberem zostałby natomiast Justin Bieber. Jeżeli mielibyśmy brać pod uwagę osoby, które nie zajmują się w żaden sposób muzyką, byłby to HolaSoyGerman – youtuber-komediant z Chile. [SocialBlade]

Na podstawie: http://www.ladbible.com/entertainment/gaming-pewdiepie-to-close-63-million-subscriber-youtube-channel-20180615?source=gamingbible

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.