Gross Gore to kolejny streamer, który opuszcza League of Legends

Jeden z najbardziej popularnych streamerów League of Legends, Gross Gore, ogłosił w piątek odejście z gry: tym razem na dobre.

20 marca z League of Legends pożegnał się inny popularny streamer, Nightblue3. Dokładnie miesiąc później, 20 kwietnia, zrobił to Ali “Gross Gore” Larsen. Czy obietnica zostanie spełniona? Pamiętajmy, że Nightblue3 zaledwie kilka dni po swojej obietnicy po raz kolejny powrócił do streamowania tej najpopularniejszej gry MOBA na świecie.

Mężczyzna ma za złe wiele aspektów gry: 45-minutowe rozgrywki, w których wygrywają nie jednostki, a fart; promowanie toksyczności w grze, zwłaszcza w postaci kontrowersyjnego streamera, Tylera1 (który – choć otrzymał bana na zawsze – powrócił do LoL-a dzięki decyzji Riot Games). Gra stała się dla niego zbyt nudna.

Gross Gore przyznał, że więcej frajdy sprawia mu nagrywanie vlogów: widać to na Twitchu, gdy po grze w LoL-a przechodzi na stream na żywo, co powoduje u niego gwałtowny wzrost wyświetleń. Prócz tego ma małą córkę, czteromiesięczną Ellie, która na szczęście nie jest jeszcze na tyle duża, by w pełni rozumieć, co się do niej mówi i co wypisują o niej w grze czy w Internecie. Gdyby tak było, wiedziałaby, że doświadcza obecnie mowy nienawiści ze strony widzów Gross Gore’a, grożących jej śmiercią lub… czynnościami prawnie dozwolonymi od 18 roku życia.

Streamer chce również odpocząć od nienawiści i toksyczności ze strony graczy League of Legends. Miejmy nadzieję, że – dla własnego dobra – odpuści grę na dłuższy czas.

Na podstawie: http://www.esports-news.co.uk/2018/04/22/gross-gore-quits-lol-death-threats/

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.