Ninja znów zaskakuje: 200 000 subskrypcji, 700 000 dolarów miesięcznie

Olbrzymia praca własna, rosnąca popularność Fortnite’a, kilka streamów z Drake’iem i Travisem Scottem sprawiła, że Ninja jest obecnie najpopularniejszym streamerem na całym Twitchu.

Zobacz też:

Profesjonalny gracz Halo, którego sylwetkę przedstawiliśmy w tym artykule, to nie jest nowa osoba na scenie Twitcha: od siedmiu lat Ninja konsekwentnie streamował. Największą sławę przyniosły mu jednak nagrania z gry w Fortnite’a, w którym – krótko pisząc – nie ma sobie równych.

Pociąg popularności Ninjy wyjechał z dworca 22 lutego. Gdy osiągnął 100 000 subskrypcji, uważano, że to końcowy pułap. Zaskoczył jednak w ten sam sposób co kurs BitCoina.

W przeciwieństwie do followów subksrypcje na Twitchu są płatne – w zamian za kilka dolarów zapewniają takie bonusy jak odznaka przy nicku na chacie czy nowe emotikonki. Jeśli średnio Ninja zarabiałby 3,5 dolara netto za jeden pakiet (najtańszy kosztuje u niego 4,99 dolara brutto – można wykupić też opcje za 9,99 lub 24,99 dolara), same subskrypcje przyniosłyby mu około 700 000 dolarów. Co tu mówić o dodatkowych zarobkach w postaci chociażby donate’ów…

Ninja w liczbach

Dane z 20 marca 2018 r.:

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.