Maciej Orłoś z własnym kanałem na YouTube: Okiem Orłosia

1 kwietnia 2018 roku Maciej Orłoś, jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy, oficjalnie zerwał współpracę z Wirtualną Polską.

Kiedy piszę ten artykuł (15 kwietnia), na kanale Okiem Orłosia jest 180 subskrypcji, 9 filmów oraz łącznie 2 866 wyświetleń. Dziennikarz dodaje filmy co około dwa tygodnie, nieregularnie – pierwszy z nich pojawił się 16 lutego. Przeprowadza również transmisje na Facebooku.

Na swoim kanale najczęściej omawia temat celebrytów młodego pokolenia, dla nas znanych jako youtuberzy, streamerzy czy influencerzy. Przeprowadził rozmowę z m.in. Weroniką Jaguś, Magic of Y.

Należy przyznać, że oglądanie znanego sprzed lat prezentera poruszającego temat “patologicznych zachowań na YouTube” nie jest czymś, co łatwo byłoby sobie wyobrazić kilka lat temu.

31 sierpnia 2016 roku Maciej Orłoś pożegnał się z Teleekspresem, emitowanym na TVP programem, z którym nierozerwalnie się kojarzył (pomimo tego, że prowadzić zaczął go dopiero po 5 latach od jego powstania). Brał w nim udział przez 25 lat. W wywiadzie dla Newsweeka poznaliśmy kulisy pracy w Teleexpresie po tym, jak Klaudiusz Pobudzin został jego szefem, a bilans finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz pierwszy nie został nawet wspomniany w programie.

Od 2 grudnia 2016 roku do 1 kwietnia 2018 pracował dla Wirtualnej Polski, najpierw jako prowadzący program #dziejesię 16:50, potem w late night show Orłoś Kontra.