Kobieta urodziła dziecko przy pomocy filmików na YouTube

Tia Freeman była w obcym kraju – nie znała ani języka, ani numerów alarmowych, ani nikogo, kto mógłby jej pomóc. “Zatrucie pokarmowe” okazało się ciążą, a raczej… zbliżającym się porodem.

22-letnia Tia Freeman z Nashville z USA, informatyczka pracująca dla Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, postanowiła odbyć wycieczkę do Niemiec. Gdy wylądowała w Stambule w Turcji na planowanej 17-godzinnej przesiadce, zaczęła czuć skurcze – myślała, że z powodu zatrucia pokarmowego łososiem, którego jadła na pokładzie samolotu. Nie podejrzewała, że może być w ciąży.

Całą historią podzieliła się na swoim Twitterze – relację z porodu przeprowadzała na żywo.

“Jak rodzić dzieci YT”

Tia czuła nudności i była coraz bardziej pewna, że jest to ciąża. Nie chciała rodzić na lotnisku, zdecydowała się na pokój w wynajętym hotelu (w końcu miała spędzić w Stambule kolejnych 17 godzin). Tam zaczęła szukać na YouTube porad odnośnie rodzenia dzieci. Nie jest w tym nic dziwnego: wiele kobiet dzieli się swoimi doświadczeniami, a nawet poradami w celu uspokojenia młodych mam i przedstawienia im porodu z perspektywy osoby leżącej na łóżku szpitalnum.

Jestem w obcym kraju, gdzie nikt nie mówi po angielsku. Nie znam żadnego numeru ratunkowego i nie mam pojęcia, co robić.

Kobieta napełniła wannę ciepłą wodą i wzięła dwa ręczniki: jeden do zawinięcia noworodka, drugi do wgryzienia się (z powodu bólu zaciskające się szczęki i ocierające się przy tym zęby mogłyby spowodować szkody w uzębieniu).

A teraz… jak odciąć pępowinę?

“Musiałam przeć tylko około pięciu czy sześciu razy” – napisała na Twitterze. W hotelu znajdowały się woreczki sanitarne. Kobieta umieściła tam noworodka wraz z pępowiną: musiała ją teraz odciąć. Pewnie jest czytelnik, który widząc to zdanie, od razu wpada na pomysł użycia zwykłego noża czy nożyczek – pamiętajmy, że był to hotel. By otrzymać takie narzędzie, Tia musiałaby zejść do restauracji (jeżeli się w nim znajdowała) i poprosić jednego z tureckich kucharzy o nóż, trzymając w rękach dziecko połączone z nią pępowiną.

Po porodzie przez pępowinę nadal przepływa krew. Aby zniwelować krwawienie, które mogłoby wystąpić, w idealnych warunkach należy zaczepić o nią dwa zaciski niedaleko siebie, a następnie wykonać cięcie. Tia nie miała żadnych zacisków.

W jaki sposób Tia zdecydowała się przeciąć pępowinę? Za pomocą… sznurówek. Takich samych jak do butów. Wrzuciła je do czajnika elektrycznego (który znajdował się w większości tureckich pokoi hotelowych) i wygotowała, by je wysterylizować.

Po udanym przecięciu pępowiny nakarmiła maleństwo i zasnęła.

Przepraszam panią,
między przesiadkami urodziłam dziecko
i chciałabym spytać…

Nazajutrz Tia Freeman nie wiedziała, co zrobić w związku z dzieckiem i odlotem. Postanowiła zapytać obsługę lotniska, by dowiedzieć się, jak wygląda opuszczanie kraju z dzieckiem, które żyje od niespełna doby. Nie miała żadnych ubrań dla niemowlęcia, zawinęła je w swoją ulubioną niebieską koszulkę. Pracownicy z przerażeniem wysłuchali jej historii. Początkowo myśleli, że kobieta zajmuje się handlem ludźmi.

Skierowano ją do szpitala, gdzie również podzieliła się tym, co jej się przytrafiło. Zapewniono jej tam opiekę i sprawdzono stan zdrowotny maluszka – wszystko było w porządku, nie doszło do żadnych komplikacji.

Tia została zabrana do konsulatu Stanów Zjednoczonych w Stambule, gdzie wnioskowała o akt urodzenia oraz paszport dla swojego syna.

W Turcji spędziła kolejne dwa tygodnie, pobyt opłaciły tamtejsze linie lotnicze.

Xavier Ata Freeman to zdrowy chłopczyk, którego narodziny poznał cały świat (ata – j. arabski: prezent, niespodzianka, j. turecki: praojciec, prekursor; jest to również imię tureckie).

Na podstawie: https://www.thesun.co.uk/fabulous/6141997/woman-delivers-her-own-baby-in-her-turkish-hotel-room-after-using-youtube-videos-for-advice/

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.