Klocuch przestrzega przed przekrętami nigeryjskimi

Filmik “turecki oszust chce mi dac pieniadze za darmo” pojawił się 2 czerwca, cała sprawa zaczęła się jednak miesiąc wcześniej. 5 maja, Klocuch otrzymał wiadomość. Była to delikatnie zmieniona wiadomość stosowana w “przekręcie nigeryjskim” [Wikipedia], przed którą w tamtym okresie ostrzegały nas różne media [m.in. orange.pl].

Poniżej – oryginalna treść wiadomości, która dotarła do Klocucha. Pod nią – krótkie streszczenie.

Cześć Klocuch

Jestem Ahmed Ali Al Sayegh, dyrektor zarządzający First Gulf Bank w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Piszę tę propozycję w dobrej wierze, mając nadzieję, że polegam na tobie w transakcji biznesowej, która wymaga całkowitej poufności oraz dużego zainteresowania i korzyści dla nas obu. family.ln 2007, jeden pan Husson Klocuch i obywatel emiratu, którego nazwisko jest takie samo jak twoje i ma swój kraj w swoim pliku jako jego miejsce pochodzenia, złożył depozyt na 36 miesięcy, wyceniony na 26.700.000 dolarów z mojego banku. Zanim zostałam dyrektorem zarządzającym, byłam jego księgową. Termin zapadalności tej umowy depozytowej przypada na 27 września 2010 r. Sam Pan Husson Klocuch był jednym z ofiar śmiertelnych podczas trzęsienia ziemi w Indonezji w 2009r.. W którym zginęło ponad 1200 osób podczas podróży służbowej. Od ostatniego kwartału 2010 r. do dzisiaj kierownictwo mojego banku znajdowało środki, by do niego dotrzeć, aby upewnić się, czy przełoży depozyt, czy też wycofa się z umowy. Kiedy odkryłem, że tak się stanie, starałem się wymyślić procedurę, aby zachować te fundusze i wykorzystać dochody dla biznesu. Niektórzy dyrektorzy próbują dowiedzieć się ode mnie informacji o tym koncie i właścicielu, ale ja go zamknąłem, ponieważ wiem, że jeśli dowiedzą się, że pan Husson się spóźnia, to sami przekierowują fundusze. Dlatego szukam twojej współpracy, aby przedstawić ci tę osobę, która skorzysta ze swojego funduszu po jego śmierci, ponieważ masz to samo imię, tak że moja główna siedziba banku zapłaci ci pieniądze. Zrobiłem wystarczająco dużo umów z bankami i musisz tylko wprowadzić swoje dane do sieci informacyjnej w komputerach bankowych i przedstawić cię jako swoją najbliższą krewną. Jeśli zgodzisz się z tą propozycją, zamierzam zatrzymać 50% funduszy natomiast 50% będzie dla mnie.

Prosimy o przesłanie mi odpowiedzi.

Email ==ahmedalisayegh222@gmail.com

  • Nadawcą wiadomości jest Ahmed Ali Al Sayegh – są to dane osobowe realnej osoby pełniącej funkcję wiceprezesa w First Gulf Bank. Zmienia on jednak swoją płeć w kilku miejscach.
  • W 2007 r. obywatel Zjednoczonych Emiratów Arabskich, pan Husson Klocuch (imię i nazwisko) wpłacił do banku 26 700 000 dolarów (około 100 milionów złotych). Dwa lata później zginął.
  • Aby pieniądze nie przepadły, Sayegh proponuje odbiorcy podpisanie się jako najbliższy krewny Hussona Klocucha, dzieląc się pół na pół pieniędzmi.

 

Napisałem do niego, spytałem, o co mu chodzi. Niecodziennie chce coś od Was turecki szejker, no nie?

Jak powiedział, tak zrobił. Wysłał wiadomość o temacie “sprawa” i treści “o co ci chodzi”. Chwilę musiał zaczekać na odpowiedź… ale się doczekał. Otrzymał dokładnie taką samą wiadomość jak ta na Messengerze, jednak w języku angielskim, co zmusiło go do natychmiastowego odpisania “ale mow po polsku bo jestesmy w polsce i krocej” [pisownia oryginalna].

Kolejna, tym razem przetłumaczona automatycznie za pomocą Tłumacza Google wiadomość od Sayegha brzmiała: “Rozumiem cię, mój przyjacielu, ale chcę, abyś przejrzał propozycję, a następnie daj mi odpowiedź, jeśli uznasz to za interesujące”. “interesuje mnie to”, odpowiedział Klocuch.

 

Cześć Cuch

Dziękuję za zainteresowanie moją propozycją dla ciebie było poinformowanie cię o potrzebie pomocy, abyśmy mogli skorzystać ze śmierci mojego byłego klienta w banku. Ta transakcja wymaga największego zaufania i poświęcenia od ciebie, ponieważ będziesz otrzymywać fundusze (26 700 000$). ) jako Beneficjenta Następnej Krwi do pana Hussona Cucha, który zmarł podczas podróży służbowej do Indonezji we wrześniu 2009 r. podczas trzęsienia ziemi. Nie wierzę, że mój współczynnik podziału jest akceptowany przez ciebie, 50/50% to uczciwa umowa. Chcę, abyś pamiętał o jednej rzeczy, ta transakcja jest w 100% pozbawiona ryzyka i zabezpieczona po wykonaniu moich instrukcji. Muszę tylko umieścić twoje dane w bazie danych banku jako Next of Kin na spóźnionego pana Hussona Cucha i jako szefa operacji First Gulf Bank, umieszczając twoje dane w systemie jako Next of Kin do późna Husson to dla mnie łatwa praca. To bardzo łatwa praca w banku, która nie potrwa dłużej niż 2-3 tygodnie, a środki zostaną ci wypłacone. jako kierownik konta, muszę skorzystać z tej sytuacji, aby uzyskać depozyt, który ma w naszym banku, zamiast szefów banków, aby skonfiskować je za ich samolubne użycie. Są już bogaci, ponieważ często i często korzystają z tego rodzaju działalności.

Informacje potrzebne do rozpoczęcia procesu są następujące:
1. PEŁNA NAZWA
2. DATA URODZENIA
3. OKUPACJA
4. SKONTAKTUJ ADRES
5. NUMER TELEFONU
6. SKANOWANA KARTA IDENTYFIKACYJNA

Po otrzymaniu wyżej wymienionych informacji sporządzę dla ciebie list motywacyjny, który posłuży ci do złożenia wniosku do akredytowanego konsultanta do banku. prześlę ci mój bankowy dowód tożsamości. dokument depozytu funduszy jako dowód, Ale najbardziej
Co ważne, chciałbym, abyś zapewniła mnie, że nie zdradzisz tego zaufania i zaufania. które zamierzam ci spocząć.

Wreszcie, mam nadzieję spotkać się z tobą i twoją rodziną, jak tylko otrzymamy fundusz przeniesiony na twoje konto w celu wypłaty i inwestycji. Czekam na twój e-mail

Z poważaniem.

W wiadomości znajdowały się cztery załączniki: “Initial Trade Name Reservation Certificate”, dwie strony karty identyfikującej Sayegha jako pracownika First Gulf Banku oraz certyfikat potwierdzający rzekomą wpłatę 26,7 miliona dolarów pana Hussona Cucha (już nie Hussona Klocuch).

W tym momencie twórca zaprzestał dalszej konwersacji, zauważył, że nie jest to nic innego jak przekręt mający na celu wyłudzenie informacji o nim.

Morał tej historii brzmiał:

Mówił do Was z tej strony Husson Cuch, uważajcie na oszustów w Internecie.

Nowy avatar Klocucha
na Twitterze

Przy okazji Klocuch podzielił się z nami informacją, że przyjął Pierwszą komunię świętą (cyt. “świat nie jest bajką i ostatni raz, kiedy dostałem za darmo pieniądze, to było chyba na Komunię”). W Polsce wiek jej przyjęcia jest ustalony na trzecią klasę szkoły podstawowej (ok. 9/10 roku życia), możliwe jest jednak przyjęcie jej wcześniej [Wikipedia].

Jak wiadomo, Klocuch to jedna z najbardziej zagadkowych osobowości na polskim YouTube: nie są znane żadne jego dane osobowe, wliczając w to wiek, który zdaniem niektórych “pozostaje niezmienny od 8 lat”.

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.