Poradnik o prawidłowym podnoszeniu kota hitem YouTube’a

Im bardziej kochasz swojego kota, tym bardziej zależy Ci na tym, by zapewniać mu jak najlepszą opiekę i jak najlepsze warunki. Uwagę zwraca na to również dr Uri Burstyn, weterynarz z Vancouver, który jednym filmikiem osiągnął 3 miliony wyświetleń.

Dr Burstyn i jego koci przyjaciele pokażą Wam, w jaki sposób podnieść kota, aby było to komfortowe dla niego i bezpieczne dla Ciebie. Obowiązkowa pozycja dla każdego z kotem w rodzinie.

Nad tym niepozornym opisem filmu kryje się również niepozorny film, na którym weterynarz pokazuje prawidłowe techniki trzymania kotów z uwzględnieniem ich preferencji. Nic niezwykłego, a jednak od 1 maja klip uzyskał nieco ponad 3 miliony wyświetleń.

Skąd może wynikać fenomen filmiku o podnoszeniu kota? Nie da się tego jednoznacznie określić. Przed premierą materiału kanał posiadał 7 różnych poradników na temat tego jak prawidłowo zapoznawać się z psem czy w jaki sposób przycinać kocie pazurki. Zdobywały one różny poziom wyświetleń: od 5,6 tys. do nawet 126 tys (średnio 38 tys.). Żaden jednak nie odniósł takiego sukcesu jak najnowszy.

Być może zainteresowanie tematem przewyższało dostępną liczbę poradników na YouTube, co w połączeniu z algorytmami promującymi klipy, wobec których nagle rosło zainteresowanie (czy to w formie wyświetleń, czy reakcji) poskutkowało taką popularnością nagrania od weterynarza.

Jak zatem należy podnosić kota? Połowa sukcesu, gdy wiemy, jak ułożyć rękę pod jego przednimi kończynami. Nie zapominajmy jednak o tylnych, które w tym momencie zwisają, przez co zwierzę czuje się niestabilne i w niebezpiecznej sytuacji. O technice podnoszenia kota “like a pro” dowiemy się więcej z filmiku od Helpful Vancouver Vet.

Na podstawie: http://www.cbc.ca/news/canada/british-columbia/don-t-know-how-to-hold-a-cat-vancouver-s-youtube-vet-offers-pro-tips-1.4655401

O autorze: Lázaro

Lázarozapisany żelaznym rylcem,
wyryty diamentowym ostrzem
na tablicy ich serc
i na rogach waszych ołtarzy
Jr 17, 1