Obserwatorzy kończą walkę z Guralem

16 marca Obserwatorzy postanowili opublikować na YouTube “Wiadomość dla Gurala” z użyciem animacji od LT.LICKME. Kim jest The Watcher, Obserwatorzy i ich działalność oraz jaki jest ich interes względem Gurala?

  • SA Wardęga chce usunąć kanał Gurala.
  • Stream “Obserwatorów” o 20:10 nadawał podrobiony kanał, który zbierał na tym donejty.
  • Wyciekł link do Discorda Obserwatorów, jest poniżej.
  • O 21:40 pojawił się film “Ostatnia wiadomość dla Gurala”.
  • Profil jednego z Obserwatorów na Wykopie: TheWatcher93.
  • Obserwatorzy: “Walkę można uznać za zakończoną”.

Gural przeprasza Wykopowiczów

Oprócz przeproszenia użytkowników Wykopu, Gural zrobił to również w kierunku dziewczyny, którą wyzywał. Nim przejdzie się dalej, warto przeczytać całość opublikowanego na jego fanpage’u posta.

Film z ostrzeżeniem uważam za fake.

Licznik subskrypcji Gurala

Gural nie usunął kanału. Niektórych zastanawia to, dlaczego po wpisaniu jego nicku w wyszukiwaniu na YouTube, nie pojawia się bądź znajduje się bardzo nisko. Gdy twórca ma bardzo dużo anulowanych subskrypcji, jego pozycja jest zaniżana.

Obserwatorzy YT

Wiadomość dla Gurala

Wraz z utworzeniem kanału Obserwatorzy YT 16 marca 2018 od razu pojawił się na nim pierwszy film – “Wiadomość dla Gurala”. Klip z animowaną twarzą The Watchera może budzić pewnego rodzaju dyskomfort, a już zwłaszcza dla adresata filmu.

Przez Twoje zachowania, tego, czego się dopuściłeś, to była nasza odpowiedzialność, żeby dowiedzieć się, kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz w sieci i czy robisz to słusznie, nie raniąc przy tym innych osób. Lecz w tym wszystkim posunąłeś się o krok za daleko.

Opis kanału Obserwatorzy YT

Jesteśmy grupą normalnych ludzi, pracujących i kochających swoje rodziny.
To co robimy od 2018 roku na YT powinno być przestrogą dla tych ”złych” youtuberów którzy myślą że są bezkarni.

Nie wiemy, kim są autorzy kanału. Postanowili walczyć z nieetycznymi twórcami na YouTube w sposób anonimowy. Czy taka metoda może jednak przynieść jakiekolwiek pozytywne skutki?

…i Wykop znów zdziałał cuda

Xyzys, jeden z użytkowników Wykopu, odszyfrował głos z nagrania za pomocą darmowego Audacity. Co więcej, zajęło mu to… 5 minut.

Głos słychać od 00:27.

Źródło: Vocaroo

Kim jest The Watcher
z klipu?

LT.LICKME to pochodzący z Australii YouTuber, który para się “prankami” – i to nie byle jakimi. Ofiarami jego filmów są osoby, które mają coś na sumieniu (jak znęcanie się nad innymi czy bicie swoich partnerek). Za pomocą różnych metod wkręca ludzi, że zna ich dane wrażliwe, tym samym zmuszając ich do przeproszenia za swoje czyny.

Jeśli znacie język angielski w stopniu umożliwiającym swobodne oglądanie filmów, zachęcam do obejrzenia reszty odcinków The Watchers.

https://twitter.com/ltlickme/status/894162180668481536

SA Wardęga
usunie kanał Gurala?

Na streamie Gurala znajdował się… SA Wardęga, który ostro skomentował jego postawę.

Ten Gural to jakiś bardzo ograniczony człowiek. Myślę, że trzeba na poważnie usunąć taki kanał. YT ostatnio przesadza z cenzurą ale NIE MA i nie będzie tu miejsca na taką patologię.

 

Gural kolego. Boxdel Cię nie odsunie. 🙂 JA cię odsunę i to konkretnie 🙂 nie udawaj, że płaczesz, każesz dziecku skakać po jajach, życzysz dziewczynie by została zgwałcona.

 

Widze się pod koniec marca z supportem i technicznymi mam calla z yt. Pokażę im te shoty z tą martyną i tą dziewczynką. Typ mówi do dziewczynki żeby skakała na jajcach i upublicznia to na live.

Opublikował on także filmik na swoim kanale Krulestwo.

Więcej o godzinie 20.

Głośna muzyka zagłusza coś, co przypomina rozmowę telefoniczną. Trudno powiedzieć, czego może dotyczyć.

Obserwatorzy ujawniają Gurala…
na podrobionym kanale

Stream rozpoczął się o 20:10.

Materiał skończyć się już 10 minut później, utrzymał przez ten czas nieco ponad 1000 oglądających. Był jedynie reuploadem filmiku SA Wardęgi bez własnego komentarza, z gorszą jakością i częstym zrywaniem się transmisji.

Po zakończeniu włączono czat, na którym “Obserwatorzy” zaczęli pisać “JG”, a po chwili reklamować swój inny kanał. Oglądający zaczęli masowo zgłaszać transmitujących za łamanie praw autorskich.

 

Sęk w tym, że… nie byli to prawdziwi Obserwatorzy. Ich oryginalny kanał posiada ponad 3000 subskrybcji, podrobiony – około 300.

24 godziny
mijają o 21:00

Obserwatorzy dali Guralowi 24 godziny na przeproszenie swoich ofiar lub usunięcie kanału na YouTube.

Gdy  to piszę, jest 21:15. Nadal nie otrzymaliśmy żadnej informacji od Obserwatorów.

Discord Obserwatorów

Użytkownik dinokk opublikował screena, według ktorego jeszcze przed północą otrzymamy informację o miejscu zamieszkania Gurala.

Jaki jest adres Discorda Obserwatorów? Kliknij tutaj albo – tradycyjnie – skopiuj i wklej: https://discord.gg/eREvRH

 

Ostatnia wiadomość dla Gurala

O 21:40 na kanale Obserwatorów pojawił się nowy materiał: Ostatnia wiadomość dla Gurala. Twórcy zmienili modulator głosu w filmiku, przez co… jest ledwo słyszalny.

Na Discordzie pojawiło się mnóstwo komentarzy dotyczących tego, że bardzo trudno rozpoznać pojedyncze słowa w filmie, a co dopiero zdania. Obserwatorzy potraktowali te opinie – słuszne zresztą – jako… krytykę.

Wszystkie z poniższych screenów zostały zrobione przez nas.

Poniżej reszta z ciekawych
wypowiedzi Obserwatorów

Obserwatorzy… Obserwatorów

Obserwatorzy stali się niejako memem. Po fałszywych Obserwatorach przyszedł czas na Obserwatorów Obserwatorów, którzy wypowiadają wojnę tym pierwszym…

23:58
Obserwatorzy ujawniają miejsce zamieszkania Gurala

Murawa w Poznaniu od kilku minut zapisała się jako obecna aktualizacja Gurala. Część użytkowników Discorda Obserwatorów twierdzi jednak, że są to rejony jego byłego miejsca zamieszkania. Potwierdzają to słowa Obserwatorów:

Koniec walki

Pod filmikiem “Ostatnia wiadomość dla Gurala” (wklejonym kilka nagłówków wyżej), w opisie filmiku możemy przeczytać, że skończyła się walka pomiędzy Obserwatorami a YouTuberem.

Walkę można uznać za zakończoną.

W przeciągu kilku dni pan G. nie będzie już zagrożeniem na YouTube i odpowie za to, co zrobił ludziom w internecie. Cieszymy się, że udało nam się to tak szybko załatwić i że jesteśmy już tak liczną grupą, która wyeliminuje ”patostreamerów’,’ jeżeli będą się zachowywać podobnie jak pan G.

Również chcemy otworzyć dla was stronę internetową, gdzie będą widniały czarno na białym wszelkie dowody przeciw streamerom, które będą podchodziły pod paragrafy. Jeżeli powinie im się noga, będziecie o tym wiedzieć, a my zaczniemy działać. Na stronie znajdziecie również rozmowy telefoniczne, dokumenty i pisma napisane przeciw panu G., jak i jego dalsze losy z prawem. Dziękujemy i mamy nadzieję, że polski YouTube na nowo się odrodzi, ponieważ my tutaj jesteśmy i będziemy już na zawsze.

Specjalne podziękowania chcemy skierować jednak do naszego członka, który zajął się dość szybko tą sprawą, członka, który ciężko pracuje w służbie naszego kraju.

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.