Co u Gurala? Nie jest w areszcie ani w więzieniu

Grzegorz “Gural” Górny został 29 marca zatrzymany przez poznańską policję, aresztowany i zwolniony tego samego dnia. Co dzisiaj robi były youtuber, który deklarował przejście na inną platformę streamingową niż YouTube? Cóż, nic ciekawego.

Zobacz też nasze poprzednie artykuły na temat sprawy Gurala:

Obserwowany przez ponad 250 tysięcy osób youtuber został 29 marca zatrzymany przez policję. Usłyszał wtedy jeden zarzut: nawoływania do nienawiści, za co grozi “grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Gural dopuścił się m.in. namawiania 13-latki do uprawiania z nim stosunku za 2000 złotych, gróźb karalnych, szerzenia mowy nienawiści, zmuszania do rozbierania się przez nieletnie dziewczyny.

Policja w Poznaniu nadal czeka na protokoły przesłuchań nieletnich oraz opinie biegłych w sprawie Grzegorza Górnego.

Zakaz wystąpień publicznych
w Internecie

Sąd postanowił nałożyć na Grzegorza Gurala Górnego obowiązek dozoru przed policją*, zakaz wystąpień publicznych w Internecie (jeśli więc zastanawialiście, dlaczego nagle jego aktywność w mediach społecznościowych i na YouTube spadła do zera), również zastosowano poręczenie majątkowe*. Były youtuber znajduje się na wolności.

* Dozór policyjny – obowiązek okresowego zgłaszania się do określonego organu dozorującego (np. miejscowej komendy policji), meldowaniu o zmianach pobytu, zakazie opuszczania określonego obszaru (np. terenu danego województwa) oraz innych ograniczeń swobody. [Źródło]
* Poręczenie majątkowe (także: kaucja) – nałożenie na oskarżonego przez prokuratora lub sąd obowiązku złożenia pieniędzy, papierów wartościowych bądź na obciążeniu jego majątku zastawem lub hipoteką. [Źródło]

Dlaczego Gural został
zwolniony z aresztu?

Sąd może nałożyć na podejrzanego tymczasowy areszt, gdy wystąpią takie okoliczności jak na przykład obawa przed jego ucieczką lub ukryciem się, wpływania na zeznania świadków. Zdaniem policji te zagrożenia nie wystąpiły.

Póki co Gural wywiązuje się z nałożonych na niego obowiązków oraz zakazów, dlatego nadal znajduje się na wolności.

Kiedy sprawa pójdzie dalej?

Wciąż nie wszyscy poszkodowani zostali przesłuchani, nadal prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Najprawdopodobniej dwie z nastolatek – namawiana do stosunku 13-latka oraz 12-latka zachęcana do rozbierania się – są obecnie przesłuchiwane przez sądy właściwe ich miejscom zamieszkania.

Na wyrok będziemy musieli poczekać do czasu przesłuchania wszystkich poszkodowanych i świadków.

Na podstawie: http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/miedzyrzecz/a/youtuber-gural-siedzi-cicho-ale-nie-w-areszcie-sady-przesluchuja-tymczasem-nieletnie-dziewczyny-grzegorz-g-mial-je-namawiac-do,13120555/

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.