Brat Doublelifta z Team Liquid oskarżony o zabicie matki

Yiliang “Doublelift” Peng pełni rolę AD carry w Team Liquid. Jego brat, 30-letni Yihong Peng, został aresztowany w sobotę 31 marca w Orange County w Kalifornii.

Yihong Peng został oskarżony o morderstwo po tym, jak domniemanie zadźgał na śmierć matkę oraz ciężko ranił ojca.

Doublelift odniósł się do tego za pomocą *Twitlonger.

Tego weekendu otrzymałem okropne wieści. Mój starszy brat zaatakował moich rodziców nożem. W wyniku tego odeszła moja mama, a tata został poważnie ranny, odpoczywa obecnie w szpitalu.

Wciąż przetwarzam tą wiadomość. Spędzam czas z moim tatą i młodszym bratem, by się upewnić, że wszystko jest okej i czy poczyniono odpowiednie przygotowania. Prawdopodobnie będę milczał w mediach społecznościowych, gdy będę nad tym pracował. Mam nadzieję, że wszyscy mnie zrozumiecie i będziecie mnie wspierać, tak jak zawsze.

-DL

Twitlonger – platforma korzystająca z API Twittera, pozwala na umieszczanie dłuższych postów niż założony przez Twittera limit 140 znaków. Jak? Po napisaniu na Twitlonger wypowiedź pojawia się na Twitterze zalogowanego użytkownika, pod koniec jednak jest ucięta, a w kolejnej linijce widoczny jest link do Twitlongera, na którym możemy przeczytać całą wypowiedź.

Policja odpowiedziała na wezwanie w domu rodzinnym Doublelifta w San Juan Capistrano po tym, jak jeden z sąsiadów zauważył brata Doublelifta na ulicy z nożem. Było to około 22:30 (czasu pacyficznego) w piątek.

Miejscowy wydział policji dotarł na miejsce w ciągu kilku minut. Odnaleziono matkę rodzeństwa, 59-letnią Wei Ping Shen, ze śmiertelną raną po nożu, oraz ich ojca, Guojona Penga, w stanie krytycznym. Został on przeniesiony do lokalnego szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Yihong Peng został ujęty podczas próby ucieczki i aresztowany za morderstwo. Wyznaczono kaucję za jego wyjście w wysokości 1 miliona dolarów. W poniedziałek ma się stawić w sądzie. Policja bada motyw zdarzenia.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5567091/Son-30-murders-mother-stabs-father.html

Team Liquid 8 kwietnia powinien pojawić się w Miami na finałach wiosennego splitu North American League Championship Series. Nie wiemy jeszcze, czy Doublelift weźmie udział w turnieju.

Na podstawie: http://www.espn.com/esports/story/_/id/22995227/brother-team-liquid-yiliang-doublelift-peng-charged-murder-mother-attack-father

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.