Discovery planuje stworzenie własnego serwisu streamingowego

Ostatnio panuje moda na serwisy streamingowe, czyli usługi, które oferują dostęp do różnych materiałów w zamian za comiesięczną opłatę. Najlepszym przykładem takie serwisu będzie Netflix, ale pewnie słyszeliście też o HBO GO i Amazon Video.

Szef koncernu Discovery Communications David Zaslav podczas ostatniej rozmowy z “Financial Times” zdradził, że firma planuje złożenie własnej platformy VoD. Platforma ta ma się znacząco różnić od innych, podobnych usług. W jej ofercie mają się znajdować głównie programy dokumentalne, kulinarne i lifestylowe, czyli takie, z których Discovery słynie. W skład biblioteki mogłyby też wchodzi produkcje autorstwa Scripps Networks Interactive, które od kilku dni jest własnością Discovery.

http://variety.com/2015/tv/news/discovery-communications-david-zaslav-156-million-salary-2014-1201466141/

Osobiście, jako fan programów emitowanych przez Discovery, ze zniecierpliwieniem czekam na więcej informacji na temat tego projektu. Kanały transmitowane przez Discovery są obecnie jednymi z niewielu stacji emitujących wartościowe treści i nie żerujących na kontrowersjach. Dużo się nauczyłem z programów pokroju “Pogromcy mitów”, “Jak to jest zrobione” lub “Medyczne zagadki”, umiały one przekazywać wiedzę w bardzo lekki i przyjemny dla odbiorcy sposób. Platforma VoD tworzana przez Discovery może stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla podobnych usługach, skupiających się głównie na serialach fabularnych. Pytanie tylko, czy ludzie znajdą czas na oglądanie programów naukowych w czasach, gdy wszystkie potrzebne informacje znajdziemy dużo szybciej w internecie.

Na podstawie: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/discovery-z-wlasnym-serwisem-vod

O autorze: TheOldHunter

TheOldHunterJestem redaktorem na Tuberii... To właściwie wszystko... Nie mam nic ciekawego do powiedzenia o sobie, więc nic nie napiszę. Cytując Pitagorasa: "milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepsze od milczenia ".