Piłkarz streamował grę w Fortnite, łamiąc regulamin Twitcha

Zazwyczaj Bamidele Jermaine “Dele” Alli gra na pozycji pomocnika w Tottenhamie Hotspur. Tym razem postanowił oderwać się od boiska na rzecz skopania kilku tyłków w Fortnite. A szło mu całkiem dobrze!

Dele Alli jest jednym z gorętszych nazwisk w rankingach: jest zdobywcą nagrody dla najlepszego piłkarza Premier League młodego pokolenia w 2016 r, brał udział w Euro 2016. Nic dziwnego, że jego stream z Fortnite’a przyciągnął mnóstwo ludzi: co prawda nadal daleko mu było do ostatniego rekordu Ninjy, jednak zgromadzenie 25 tysięcy widzów u kogoś, kto nie jest rozpoznawalną twitchową osobowością, stanowi nie lada wyczyn.

Piłkarzowi udało się wygrać trzy pierwsze gry (victory royale). To, w jaki sposób popisywał się swoimi umiejętnościami, sprawiło, że trudno powiedzieć, by oglądali go jedynie jego fani, “bo tak trzeba”. Grał razem ze swoim kolegą z drużyny, Kyle’em Walker-Petersem, obrońcą Tottenham Hotspur.

Na nic jednak umiejętności, gdy w grę wchodzi łamanie restrykcyjnego regulaminu Twitcha. Aktualizacja wytycznych dotyczących społeczności z lutego 2018 roku jasno reguluje tę kwestię: zero nagości. Czy to pełnej, czy niepełnej, niezależnie od płci. Nie można streamować w samym stroju kąpielowym (wyjątek: miejsce lub sytuacja wymagająca takiego stroju, na przykład basen czy plaża), bez spodni czy bez koszulki.

W pewnym momencie streama Dele Alli postanowił zdjąć koszulkę. Czat wyrażał się jednogłośnie: “banned”.

Jego kolega z drużyny, Kyle, zapytał, czy było to odpowiednie. Usłyszał odpowiedź: “nie wiem już, co jest odpowiednie”.

Ostatecznie zrozumiał, że nie musiał zdejmować koszulki podczas streama, a jego akcja rzeczywiście była nieodpowiednia. Prędzej czy później twitchowy debiutant musiał zaliczyć pierwszą wpadkę – na szczęście obyło się bez większych szkód, stream trwał do końca, a Dele Alli zapamiętał zasady Twitcha.

Na podstawie: http://metro.co.uk/2018/04/26/dele-alli-streams-on-fortnite-shirtless-until-he-realises-its-against-twitch-rules-7498616/

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.