Filmik z rozstania obejrzany ponad 20 milionów razy

David Dobrik i Liza Koshy, para popularnych vloggerów ze Stanów Zjednoczonych, rozstała się ze sobą 6 miesięcy temu. Dopiero teraz postanowili opowiedzieć o kulisach swojego rozstania.

To nie teledysk czy zwiastun przereklamowanego filmu, to też nie jest kolejny challenge czy montaż najlepszych zagrań z Fortnite’a. Najpopularniejszym filmem na YouTube okazuje się ten z wymownym tytułem “we broke up”, w którym najwięksi vloggerzy komediowi, Liza Koshy i David Dobrik, wyjaśniają, dlaczego postanowili ze sobą zerwać.

22-letnia Liza Koshy (14 milionów subskrypcji) jest najbardziej znana ze swoich wyjść do sklepów, w których często zaczyna tańczyć, siedzieć w wózkach sklepowych czy też odgrywać spontaniczne sceny komediowe, najczęściej uczestniczy w nich również David Dobrik (7 milionów subskrypcji). Ten 21-letni vlogger zasłynął dzięki swoim niecodziennym filmikom (m.in. zaskakując znajomych prawdziwym niedźwiadkiem czy zastępując pociski zabawkowych pistoletów NERF na pinezki). Twórcy są prócz tego obecni na Twitterze, Instagramie i Snapchacie, gdzie obserwują ich kolejne miliony osób. Razem byli uznawani za jedną z najbardziej wpływowych par na YouTube.

Po 2 latach spędzonych ze sobą postanowili się rozstać. Ich fani byli wyjątkowo zaskoczeni: w ciągu ostatnich 6 miesięcy, gdy przestali ze sobą być, w większości filmów występowali razem, nic nie wskazywało na to, by między nimi coś miało nastąpić.

W opublikowanym ostatnio filmie Dobrik powiedział, co mogło być jednym z powodów zerwania:

Liza ze mną zerwała, ponieważ czuła, że się od siebie oddaliliśmy w pewien sposób, ponieważ byliśmy ostatnio dość zajęci.

Co ciekawe, popularność filmu nie pochodzi od stałych widzów pary, zgodnie z The Verge. Zamiast tego zawdzięcza to wyjątkowej atmosferze, która w nim panuje. Widzimy dwójkę ludzi, która troszczy się o siebie nawzajem, żartuje i wybucha śmiechem, a także płacze. Mówią o tym (i to czuć), że nadal będą swoimi najlepszymi przyjaciółmi, a przy tym szturchają się, słysząc teksty o przyszłych partnerach.

W pewnym momencie Liza Koshy powiedziała:

To zabrzmi tandetnie, ale naprawdę chcę szerzyć miłość, jednak przede wszystkim to ja muszę ją mieć jako pierwsza, rozumiecie? To jak mówienie, że chcesz szerzyć majonez, kiedy masz tylko musztardę.

Rozstania tworzą zupełnie inną kategorię filmów na YouTube. Zaskakują popularnością i mnogością towarzyszących im emocji. Tym bardziej zaskakują, jeżeli występują w nich znane osoby, wcześniej nie dające żadnego sygnału, że coś mogłoby być nie tak.

Ale co dzieje się potem, po zerwaniu? W sercach widzów zawsze pojawi się obawa, że cały format prowadzony przez byłą parę ulegnie zmianie. Liza i David idealnie pokazali, że ich to nie czeka: zachowywali się tak naturalnie, jak na reszcie swoich vloggów. Tym bardziej, że ich rozstanie miało miejsce pół roku temu.

Na podstawie: https://www.theverge.com/2018/6/6/17435218/liza-koshy-david-dobrik-youtube

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.