Zatrzymano mężczyznę odpowiadającego za fałszywy alarm o bombie przy ul. Urzędniczej

Na sławnej toruńskiej ulicy, przy której mieszka DanielMagical, kilka miesięcy temu poinformowano o podłożeniu bomby, która okazała się fałszywa. Zatrzymano odpowiedzialnego za to mężczyznę.

33-latkowi z Legionowa grozi do 8 lat więzienia. Przypominamy – 16 grudnia 2017 roku zadzwonił na numer 112, informując, że przy ul. Urzędniczej podłożono bombę. Sprawę potraktowano na poważnie: na miejscu pojawiły się służby ratownicze. Nie wykryły jednak żadnego zagrożenia.

Mężczyznę zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

DanielMagical prowadzi działalność gospodarczą, przez co jego adres zamieszkania jest publicznie dostępny. Widzowie jego streamów często to wykorzystywali, zamawiając na ul. Urzędniczą między innymi jedzenie. Wdał się z tego powodu w konflikt z wieloma restauracjami, które nie dowożą ich do jego mieszkania.

Na sprawcę żartu o podłożonej bombie nałożono dozór policyjny. Trzy razy w tygodniu mężczyzna będzie zmuszony zgłaszać się do komisariatu w miejscu swojego zamieszkania, obowiązuje go również zakaz opuszczania kraju. Prócz tego ma do zapłaty kilka tysięcy poręczenia majątkowego.

Grozi mu również od pół roku do 8 lat więzienia – wszystko przez fałszywe zaalarmowanie służb.

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.