To staje się prawdą: Po͏r͏n͏Hu͏b zamierza stać się alternatywą dla YouTube

Nie tylko InRangeTV, znany kanał prezentujący możliwości broni palnej, wpadł na pomysł przeniesienia się na najpopularniejszy portal z nieprzyzwoitymi filmami. Jak się okazuje, sami twórcy Po͏r͏n͏Hu͏ba na poważnie rozważają stworzenie konkurencji dla YouTube.

Pomysł nie wziął się znikąd. Niejasny regulamin YouTube’a, który doprowadził do takich sytuacji jak zamknięcie kanałów opowiadających o zażywaniu substancji psychoaktywnych w merytoryczny sposób (Wiem co ćpiem) czy… nieusuwanie tych, którzy dopuścili się profanacji zwłok w obcym kraju, miesiąc później rażąc martwe szczury paralizatorem (Logan Paul).

Ostatnio zaostrzone zostały kryteria monetyzacji na YouTube. Aby móc zacząć zarabiać na kanale, musi on posiadać minimum 1000 subskrybentów oraz być oglądanym przez 4000 godzin w ciągu ostatnich 12 miesięcy (jeżeli 10 osób oglądało nas tego samego dnia od godziny 12:00 do 12:10, czas oglądania wynosi 10 osów × 10 minut = 100 minut).

Coraz więcej osób rezygnuje z YouTube – to jest fakt. Nie istnieje jednak taka platforma, która swoją wielkością mogłaby bezpośrednio zagrażać monopoliście. Twórcy przechodzą więc na cda.pl, DTube (działający na technologii blockchain), Sh͏o͏w͏u͏p, a nawet… Po͏r͏n͏Hu͏b.

Wicedyrektor strony, Corey Price, niedawno powiedział:

Nasza oferta jest w zasadzie podobna do tego, co oferuje YouTube.

Zgadza się z tym również Katie, starszy manager ds. komunikacji w mediach społecznościowych:

W przeszłości żartowaliśmy o stworzeniu czegoś w tym stylu, ale teraz staje się to coraz bardziej realne.

W jednym wątku na reddicie Katie opowiedziała o tym, że Po͏r͏n͏Hu͏b szykuje sekcję na stronie niezwiązaną z treściami erotycznymi. Oprócz tego mówi się, że portal zapewnia największe wypłaty w całej branży, zapewniając autorom oryginalnej treści około 90% wypracowanych zysków z reklam.

Niestety, nie obyłoby się bez żadnych problemów. W jaki sposób strona zadbałaby o najmłodszych widzów i ryzyko przekierowania na nie ten gameplay z Overwatcha?

Na podstawie: https://www.dailystar.co.uk/news/world-news/691321/pornhub-youtube-sexual-content-online-videos-gun-hate-speech-bully-conspiracy-theory

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.