50 000 subskrypcji w 10 dni. Wszystko dzięki… Fortnite’owi

Tyler “Ninja” Blevins potrzebował tylko 10 dni pomiędzy 22 lutego a 3 marca, żeby zdobyć 50 000 subskrypcji. To nie jest jednak historia “od zera do bohatera”.

Kim jest Tyler “Ninja” Blevins?

Blevins, urodzony w 1991 roku w Stanach Zjednoczonych, to dzisiaj jedna z e-sportowych gwiazd. Wybił się dość nieprzeciętnie, bo dzięki profesjonalnej grze w Halo. Karierę rozpoczął w 2009 roku, uczestnicząc w MLG Orlando. Brał udział w wielu wydarzeniach e-sportowych, ale dopiero (zaledwie?) trzy lata później, w 2012 roku, zdobył swoje pierwsze miejsce w turnieju. Należał do takich drużyn jak Cloud9, Team Liquid, Renegades czy Warriors.

Jest jednym z najpopularniejszych streamerów Halo, a obecnie również Fortnite’a, w którym dzieli miejsce z kilkoma najlepszymi graczami świata.

W 2017 roku Blevins postanowił poświęcić więcej czasu streamowaniu. Zajął się wtedy grą w PlayerUnknown’s Battlegrounds, co przyniosło mu dużą publiczność. Nie został przy PUBG-u długo: niemal od razu przeszedł na Fortnite’a, gdy ten został wydany w lipcu 2017 roku.

Streamy rozpoczął już jako całkiem znana osobowość: posiadał wtedy 5490 subskrypcji i renomę profesjonalnego gracza Halo, z którego wyniósł mnóstwo umiejętności przydatnych w Fortnite. Kilka klipów z jego wyczynami możecie zobaczyć poniżej.

Warto tu też wspomnieć, że w przeciwieństwie do followów subskrypcje na Twitchu są płatne. Aby zasubskrybować Ninję, trzeba poświęcić – zależnie od wykupionego pakietu – od 4,99 dolara (zależnie od kursu jest to około 15-20 złotych) do nawet 24,99 dolara (80-90 zł). Najczęściej zapewniają one dodatkowe emotikony możliwe do użycia na czacie czy odznakę subskrybującego, widoczną w tym samym miejscu, przy nicku.

Natomiast jego streamy na co dzień wyglądają mniej więcej w ten sposób…

 

Ponad 50 000 subskrypcji
w 10 dni

Pomiędzy 22 lutego a 3 marca Blevins otrzymał ponad 50 000 subskrypcji. Jego wygłupianie się na streamach w połączeniu z posiadanymi umiejętnościami zrobiło z niego bardzo przyjemnego gracza do oglądania.

Cytując za PCGamesN:

Zakładając, że wszyscy [subskrybenci] używają najtańszego pakietu subów za 4,99 dolara miesięcznie oraz wliczając 50% prowizję ze strony Twitcha, oznacza to, że Ninja zarabia około 11 000 dolarów dziennie. A jest to tylko ostrożna wycena, która nie bierze pod uwagę donejtów, reklam, kanału na YouTube czy tego, że Twitch czasem bierze mniejszy procent zależnie od tego, jak popularny staje się streamer.

Kilka bardziej znanych na tej platformie streamingowej osób twierdziło, że nie jest to możliwe, aby w zaledwie 10 dni uzyskać tak wiele subów. Podejrzewano Ninję o stosowanie botów.

Przedstawiciel Twitcha potwierdził: subskrypcje na jego kanale nie zostały podbite przez boty (źródło).

Na podstawie: https://www.pcgamesn.com/fortnite/ninja-streamer-growth https://www.polygon.com/2018/3/5/17078646/ninja-fortnite-twitch-stream-subscribers

O autorze: Kunegard

KunegardJestem założycielem oraz redaktorem naczelnym Tuberia.pl. Interesuję się socjologią, automatyzacją, marketingiem sensorycznym, korelacjami międzyjęzykowymi, twórczością Jacka Londona oraz psychologią zwierząt. Poczucie humoru mam po tej kurce z avatara.
— — —
All we are is entertainment.